czwartek, 7 lutego 2019

Pokojowy Patrol - Czym się zajmuje i jak się zgłosić?

Każdy, kto chociaż raz był na Przystanku Woodstock czy w zeszłym roku gościł na Poland Rocku widział osoby w charakterystycznych czerwonych koszulkach. Jak to wygląda w praktyce i czym się tak naprawdę zajmują? 

Pierwowzorem był "Peace Patrol", który otaczał opieką uczestników koncertu Woodstock'94, z którego Jerzy Owsiak robił materiał dla KręciołTV. To właśnie zainspirowało fundację do stworzenia "Pokojowego Patrolu". Dlatego wraz z przygotowaniami na pierwszy Przystanek Woodstock w Czymanowie rozpoczął się nabór osób do pokojowego patrolu.

Czym jeszcze zajmuje się Pokojowy Patrol oprócz Przystankiem Woodstock/Polandrockiem oraz finałami? 
Informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

Zgłoszenie do pokojowego patrolu jest bardzo proste.

Wystarczy zalogować się na stronie https://patrol.wosp.org.pl, a następnie pobrać zgłoszenie ( link) i odesłać je na adres fundacji.
Po weryfikacji zgłoszenia na maila do uczestnika przesłane są szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu.

Czy to jest darmowe? 
Osoba uczestnicząca w szkoleniu we własnym zakresie pokrywa jedynie dojazd na miejsce szkolenia, natomiast nocleg i wyżywianie jest zapewnione. Koszt szkolenia wynosi około 750 zł i pokrywa go Fundacja WOŚP ze środków przeznaczonych na Programu Nauki Udzielania Pierwszej Pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń.

Warunkiem uczestnictwa jest przekazanie darowizny na konto Fundacji, najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Numer konta zostaje przekazany w mailu, Zwyczajowo darowizna jest w wysokości 100 PLN, z przeznaczeniem na organizację szkoleń Pokojowego Patrolu.

Jeśli wszystkie kroki zostaną zrealizowane odbywa się wyjazd szkoleniowy, który odbywa się w Szadowie-Młyn. Oprócz zadań survivalowo-integracyjnych przeprowadzone zostanie również szkolenie z pierwszej pomocy. Można tam również znaleźć trening postaw liderskich oraz kurs pracownika służb informacyjnej na imprezie masowej.  Na zakończenie uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający nabycie nowych umiejętności.

Inne przydatne informacje można znaleźć tutaj.

Jak wygląda takie szkolenie w praktyce? Jeszcze nie wiem, ponieważ dopiero w tym tygodniu wysłałam zgłoszenie na szkolenie odbywające się 29 a 31 marca. Na to pytanie prawdopodobnie uda mi się odpowiedzieć już na początku kwietnia.

2 komentarze:

  1. Nigdy w życiu na Woodstocku nie byłem, bo to nie moje klimaty a przede wszystkim nie znoszę tłumów, źle się w nich czuję, ale jakby nie było to jest swego rodzaju święto, a ja dodatkowo popieram wszystko w czym jest ręka Jurka Owsiaka. Cóż, czekam na wrażenia po szkoleniu. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie szkolenie to świetna sprawa:)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Królowa Chaosu , Blogger